SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 9144485
nr 914 4485
Gräddkanna
Silver, BES, 1857, höjd: 15, 150g ca
Kondition: slitage, bucklor
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 29 september 2014
kl 18:14:07
29/9 07:32:45
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver